28 marzec 2017

Strażak z Ornety Mistrzem Polski!

      W miniony weekend (25-26.03.) w Sitkówce-Nowiny w woj. świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Pracowników i Służb Mundurowych w Badmintonie. Organizatorem Mistrzostw był m.in.: Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, świętokrzyski Komendant Straży Pożarnej, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, Świętokrzyski Związek Badmintona, wójt gminy Sitkówka-Nowiny oraz Świętokrzyska Grupa IPA. Patronem honorowym mistrzostw był Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusz Błaszczak.

O tytuł Mistrza Polski walczyło ponad stu zawodników - eliminacje i walka w rozlosowanych grupach trwały całą sobotę do późnych godzin wieczornych, zaś w niedzielę zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finały.

Mateusz Byczuk reprezentując  Ochotniczą Straż Pożarną w Ornecie zdobył mistrzostwo Polski w grze podwójnej w parze z Michałem Stebnickim (Państwowa Straż Pożarna w Kielcach) otrzymując puchar i złoty medal, natomiast w grze pojedynczej osiągnął wicemistrzostwo Polski zdobywając puchar oraz srebrny medal.