10 kwiecień 2018

Eliminacje powiatowe OTWP

5 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim odbył się finał eliminacji powiatowych 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom". Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 24 uczestników, którzy przebrnęli eliminacje w poszczególnych miastach i gminach powiatu lidzbarskiego. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych tj. grupa I (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych), grupa II (uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz gimnazjum klasy II-III) i III grupa (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych). Turniej składał się z testu pisemnego oraz finału ustnego, podczas którego młodzi sympatycy pożarnictwa musieli wykazać się przed komisją znajomością przepisów przeciwpożarowych, historią pożarnictwa i nazewnictwem sprzętu pożarniczego. Wyniki końcowe po dwóch etapach (pisemnych i ustnych) eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa

I miejsce – Katarzyna Grodowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie
II miejsce – Olaf Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lidzbarku Warmińskim III miejsce – Julian Miściur - Szkoła Podstawowa w Kłębowie

II grupa wiekowa 

I miejsce - Jakub Poletyło - Gimnazjum w Kraszewie
II miejsce – Wiktor Winiarz - Szkoła Podstawowa w Wilczkowie
III miejsce – Marta Bińkowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim

III grupa wiekowa

I miejsce – Weronika Madej - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim 
II miejsce – Wiktoria Madej – Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim
III miejsce – Sebastian Marijko - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie

Osoby, które zajęły miejsca na podium w poszczególnych grupach wiekowych otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia b.r. w Nidzicy, zgodnie z regulaminem awansowały osoby, które zajęły pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej. Gratulujemy i życzymy powodzenia na arenie wojewódzkiej OTWP.